Laen võla olemasolul – Kiirlaenud Eestis

Laen võla olemasolul

Kas halva krediidiajalooga inimene saab laenu?

Olgem ausad. Laenu saab küll, kuid on suur oht sattuda veelgi sügavamasse võlaauku. Seega, kui teil on juba märkimisväärseid maksehäireid, siis on parem laenu mitte võtta. Kaaluge läbi kõikvõimalikud variandid peale panga: laenake raha sõpradelt, müüge midagi maha, kärpige lõpuks kulusid.

Miks me nii kategoorilised oleme?

Sest olemasoleva maksehäirega laenu on võimalik saada küll, kuid ainult vara tagatisel. Kuid siis peate olema valmis halvimaks: kui te ei saa laenu õigeaegselt tagasi maksta, kaotate tagatise. Katus peakohalt kaotada on väga suur risk, nii et tahame teid tõesti hoiatada.

Pealegi enne kui võtta kiirlaen võlgade kustutamiseks on mõttekas pöörduda krediidiettevõtte poole nõustamiseks. Eestis teenuseid pakkuvad krediidifirmad on väga paindlikud ja saavad tõenäoliselt pakkuda teile palgapuhkust või uut maksegraafikut madalamate kuumaksetega või isegi refinantseerimise võimalust.

Kiirlaenu pole aga tingimata vaja inimesel, kelle nimi on tõsiste rahaprobleemide tõttu maksehäirete registrisse kantud.

Võib juhtuda, et kohusetundlik kodanik unustas lihtsalt mõne ebaolulise teenuse, näiteks ruuteri rentimise eest maksta. Maksehäireid saavad registreerida aga kõik ettevõtted, kellel on teie vastu rahalisi nõudeid summas üle 30 euro ja tähtajaga kui 45 päeva.

Nii et pooleteist kuud maksmata 35-eurose arvega võite rikkuda oma krediidiajaloo 3 aastaks. Täpselt nii kaua säilitatakse võlaandmeid pärast võla kustutamis ning sellise maksehäire korral ei pruugi te laenu saada.

Kui jutt käib teist, siis peate teadma, et krediidiettevõtted pakuvad kiirlaenu kehtiva võlaga inimesele ainult auto või kinnisvara tagatisel ja kui võla tasumiseks on piisavalt sissetulekuid. Sel juhul pole maksehäirete olemasolu nii oluline, kuna laenusumma tagastamine on tagatisega tagatud.

Muide, oma krediidiajalugu saate kontrollida veebilehel www.minucreditinfo.ee.