Mis on hüpoteeklaen? – Kiirlaenud Eestis

Mis on hüpoteeklaen?

Mõnikord annab elu teile ühe võimaluse miljonist, mida tuleb siin ja praegu ära kasutada. Näiteks sünnib unikaalne idufirma idee, tekib võimalus prillidest vabaneda või müüki tuleb
unistuste maja…

Kuid kogutud rahast ei piisa otsustavaks sammuks. Just selliste juhtude jaoks on hüpoteek – kinnisvara tagatisel antav laen. Kui teie unistus on pakitud ruutmeetritesse, tuleb mõista, mille poolest erineb hüpoteek eluaseme laenust.

Eluaseme laenu puhul saab maja või korteri omanikuks ostja ise, aga hüpoteegi korral jääb elamu panga omandisse kuni võlg on täielikult tasutud.

Muidugi näeb eluaseme laen selles valguses atraktiivsem välja, kuid seda saab ainult siis, kui teil on omafinantseeringuks korralik summa – 20% eluaseme hinnast. Hüpoteegi saab aga siis, kui on olemas tagatiseks sobiv vara. Hüpoteeklaenul puuduvad ka piirangud sihtotstarbe osas: see viib kõik unistused täide.

Kui olete jõudnud selgusele oma varade ja laenuliigi osas, siis on kõik lihtne: valige pank, mis pakub madalamat intressimäära ja paremaid tingimusi.
Et teil oleks ettekujutus igakuiste maksete ligikaudse summa kohta, pakuvad pangad oma kodulehtedel abivalmilt lihtsaid kalkulaatoreid. Nad arvestavad laenusumma suurust, tagasimakseperioodi ja intressimäära.

Ja viimane asi.
Lugege hoolikalt dokumente ja pidage meeles, et laenu võtmine on tõsine otsus, millega kaasnevad sama tõsised riskid. Kui laenuvõtja ei ole võimeline laenu teenindama, võib pank võla tasumiseks vara konfiskeerida.